2 Mart 2013 Cumartesi

Kadın - Erkek İlişkileri Üzerine KitaplarBirini 90 Dakikada Kendinize Nasıl Aşık Edersiniz? - Nicholas Boothman
Bir indirimde elime geçti bu kitap. Aslında kötü bir kapak tasarımına sahip olduğu için ilgimi hiç çekmemişti raflarda. Aldıktan sonra biraz göz atınca kitaba haksızlık ettiğimi anladım. Kadın - Erkek ilişkileri üzerine hangi kitap varsa okuma eğilimine sahip olduğum için bunu da büyük bir keyifle okudum. Kitabın güzel tarafı Nicholas Boothman'ın ilişki başlatma üzere yapılan hareketleri, jestleri ve konuşmaları sistematikleştirmesi.

Modele şöyle bir örnek şema çizilmiş


Kitap HAZIRLANIN, HAVAYA GİRİN, HAREKETE GEÇİN bölümleri ile bu modeli nasıl uygulamaya sokacağımızı anlatıyor. Kadın-Erkek ilişkileri üzerine akademik bir çaba sarfetmeden başarılı olmak isteyen dostlarıma tavsiyedir. Aynı konuda Leil Lowndes'ın kitabı da eşdeğerdir.
"Herkesin en büyüz zaafı olan arzu ve zevki manipüle ederek isteklerinizi elde edin.

Baştan çıkarma gücü en etkili, en şaşırtıcı ve en hoş şeklidir. John F. Kennedynin kitleleri kendinen hayran bırakması, Cleopatranın Antoniusu avucunun içine alması bunun en güzel kanıtıdır."

Robert Greene'in kitabı Boothman ve Lowndes'ın kitaplarına nazaran daha farklı bir kitap. Aynı beklenti içinde almanızı tavsiye etmem. Onlar somut bir şekilde bazı taktikleri sistematikleştirirken bu kitap da ise tarih boyunca öne çıkan isimlerin manüpilasyon hikayeleri anlatılmakta. 700 sayfalık uzunca bir kitap ama içindekileri okuyunca gerçekten şaşıracaksınız. En azından göz atmanızı tavsiye ederim.


İnsanları Kendinize Nasıl Aşık Edersiniz? - Leil LowndesHiç yorum yok:

Yorum Gönder